roleta elewacyjna zblizenie

Rolety elewacyjne

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Roletą zabezpieczającą to uniwersalny system w obudowie aluminiowej

Głównym elementem rolet zewnętrznych elewacyjnych jest skrzynka, która jest wykonana z blachy aluminiowej zamkniętej z obu stron pokrywami bocznymi wykonanych z aluminium techniką odlewów ciśnieniowych.

Rolety zewnętrzne elewacyjne występują w trzech wariantach konstrukcji skrzynki: 1. roleta zewnętrzna – skrzynka z klapą rewizyjną ściętą pod kątem 45°

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne elewacyjne cieszą się od wielu lat dużym zapotrzebowaniem ze względu na prostotę instalacji. Montaż rolet zewnętrznych elewacyjnych można wykonać:

  •  na elewacji budynku – skrzynia i prowadnice rolet montowane są na elewacji budynku, na zewnątrz wnęki okiennej, dzięki czemu nie przesłaniają światła otworu.
rolety elewacyjne na rogu
rolety elewacyjne waskie okna

Montaż rolet zewnętrznych na elewacji budynku

  • we wnęce okiennej lub drzwiowej ( bez zabudowy) –  skrzynia i prowadnice osadzane są w świetle otworu okiennego lub drzwiowego, przesłaniając tym samym częściowo górną część okna lub drzwi. Ten sposób montażu rolet elewacyjnych pozwala na estetyczne wkomponowanie prowadnic i skrzynki w otwór okienny lub drzwiowy
rolety elewacyjne 1
rolety elewacyjne 2

Montaż rolet elewacyjnych we wnęce okiennej

Jakie sterowanie zastosować do rolet zewnętrznych elewacyjnych?

Trwałe rolety elewacyjne powinny być wyposażone w odpowiedniej jakości systemy sterowania. To od nich zależy bezawaryjna praca. Dla Klienta najważniejsze jest, aby otwieranie rolet nie sprawiało żadnych kłopotów. Dlatego też systemy sterowania rolet elewacyjnych, niezależnie od rodzaju, muszą charakteryzować się  wysoką jakością i funkcjonalnością.

Rolety zewnętrzne z moskitierą na wymiar

Roleta zewnętrzna z moskitierą rolowaną w obudowie jest funkcjonalnym rozwiązaniem, pozwalającym na połączniu jednocześnie bezpieczeństwa z komfortem użytkowania. Roleta zewnętrzna z moskitierą rolowaną skutecznie chroni wnętrze domu przed owadami.

rolety elewacyjne moskitiera
rolety elewacyjne z moskitiera
rolety elewacyjne sterowanie reczne

Budowa siatki moskitiery wbudowanej w roletę zewnętrzną  wykonana jest z włókna szklanego – materiału doskonale przepuszczającego światło a jednocześnie trwałego. W roletach zewnętrznych z moskitierą wałek moskitiery instalowany jest w skrzynce rolety, stanowiąc integralną część produktu.
Moskitiera z roletą zewnętrzną opuszczana jest ręcznie przy pomocy mechanizmu sprężynowego, który jest zainstalowany w wałku nawojowym moskitiery. Roleta zewnętrzna zintegrowana z moskitierą posiada łatwy system blokowania i odblokowywania siatki.
Roleta zewnętrzna z moskitierą wyposażona jest w prowadnicę z dwoma komorami gdzie niezależnie procuje pancerz rolety i moskitiery.

„Dwa w jednym”- rolety zewnętrzne z ekranem przeciwsłonecznym

rolety elewacyjne moskitiera 1

Ochrona przeciwsłoneczna pomieszczenia to jeden z najważniejszych aspektów zapewnienia komfortu cieplnego w budynku. Nowoczesne połączenie jakim jest roleta zewnętrzna i ekran przeciwsłoneczny Soltis zagwarantuje ochronę pomieszczenia zachowując delikatne i optymalne przyciemnienie światła. Integralne połączenie rolety zewnętrznej z osłoną przeciwsłoneczną jaką jest ekran Soltis zapewnia idealną formę regulacji dopływu światła do pomieszczenia. Dowolność wyboru koloru, elementów, ich kształtu i rodzaju pozwoli na samodzielne stworzenie osłony będącej produktem dwa w jednym – osłoną zewnętrzną lub przeciwsłoneczną.

Połączenie rolety zewnętrznej z ekranem przeciwsłonecznym zabezpiecza okno i wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem oraz utratą prywatności.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży gdzie nasi specjaliści optymalnie skonfigurują system rolety zewnętrznej wraz zabezpieczeniem przeciwsłonecznym jakim jest ekran Soltis.

Rolety zewnętrzne z ekranem przeciwsłonecznym Soltis Płock Noveo

rolety elewacyjne sterowanie z panelu
rolety elewacyjne sterowanie panelem
rolety elewacyjne sterowanie eleketryczne
rolety elewacyjne pilot
rolety elewacyjne z pilota

Napędy elektryczne montowane w roletach elewacyjnych umożliwiają podłączenie różnego rodzaju sterowników. Zaczynając od najprostszych sterowników klawiszowych lub kluczowych, aż po wysoko zaawansowane technologicznie systemy sterowania roletami takie jak: Somfy Home Control IO, KNX, EIB, Elero, Fibaro, Nice, BFT zapewniają optymalne rozwiązania sterowania do rolet elewacyjnych.

Napędy do rolet zewnętrznych przygotowane są do systemów sterowań wykorzystywanych w instalacjach Inteligentnego Domu  Bardzo bogate  wzornictwo i  kolorystyka pilotów, sterowników wyposażonych w  ekrany ciekłokrystaliczne zapewniają łatwość obsługi i odpowiednią estetykę. Otwartość systemów sterujących umożliwia integrację z innymi urządzeniami budynku np.: oświetleniem, automatyką bram wjazdowych, instalacją alarmową, instalacją grzewczą budynku.

rolety elewacyjne od srodka
rolety elewacyjne przekroj
Szczotka czyszcząca
rolety elewacyjne ochrona
Taśma wyciszająca

Dodatkowym elementem rolety zewnętrznej która zapewni jej dużą funkcjonalność oraz wygodę jest szczotka czyszcząca. Jej zadanie to oczyszczanie pancerza z zewnętrznych zabrudzeń, takich jak kurz czy pajęczyny. W efekcie roleta nie wymaga częstego czyszczenia, a jej mechanizm obsługi lepiej jest zabezpieczony. Szczotka czyszcząca schowana jest w skrzyni rolety, przy mechanizmie zwijania. Nie jest widoczna z zewnątrz, jednak pełni funkcję utrzymania pancerza w odpowiednim wyglądzie.

Taśma wyciszająca to kolejny dodatkowy elementem poprawiający komfort użytkowania rolety zewnętrznej. Jak sama nazwa wskazuje, taśma wyciszająca ogranicza hałas podczas zwijana lub rozwijania rolety. Ten dodatkowy element zalecany jest szczególnie w przypadku rolet zewnętrznych do okien w sypialni lub dziecięcych pokojach. Taśma znajduje się w tylnej niewidocznej części rolety, która bezpośrednio przylega do okna.

Ekologia i ekonomia w roletach zewnętrznych

rolety elewacyjne realizacja

Badania potwierdzają, że rolety znacznie poprawiają izolacyjność termiczną. Przy opuszczonym pancerzu rolety zewnętrznej  strata energii cieplnej która przenika przez otwory okienne jest ograniczona o około 37%.
Zastosowanie rolety zewnętrznej pozwala obniżyć zapotrzebowanie na energię co wiąże się z mniejszymi kosztami dla Państwa a także ochroną zasobów naturalnych i mniejszym obciążeniem dla środowiska.

Oferta naszej firmy obejmuje rolety zewnętrzne elewacyjne najlepszych producentów, którzy kładą największy nacisk na jakość wykonania i trwałość konstrukcji. Oferujemy rolety zewnętrzne elewacyjne Anwis, rolety zewnętrzne elewacyjne Krispol. Stosujemy wyłącznie systemy rolet Anwis,  Aluprof,  Alukon, Building Plastics , Heroal. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy  w montażu rolet zewnętrznych elewacyjnych pozwoliło wypracować współpracę tylko z  dostawcami  rolet  najwyższej  jakości.
Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane rolety elewacyjne w 100% zapewniały Państwu komfort użytkowania.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu ekspozycyjnego. Do Państwa dyspozycji największa gama kolorystyczna, najlepsze rozwiązania konstrukcyjne rolet elewacyjnych.

Jesteśmy przekonani, że oferowane  przez firmę Noveo rolety zewnętrzne elewacyjne zagwarantują Państwu pełne zadowolenie . Rolety elewacyjne Anwis Rolety elewacyjne Krispol Rolety zewnętrzne Płock Rolety zabezpieczające Płoc

Inspiracje dla Ciebie:

Nasze realizacje:

Przeprowadź szybką wycenę osłon w Noveo

cyfra 1 na białym tle

Wybierz osłonę dla swojego okna

cyfra 2 na białym tle

Skonfiguruj osłonę według potrzeb

cyfra 3 na białym tle

Złóż zapytanie firmie Noveo

Modnie w oknie – przygotuj projekt online!