Markizy do okien dachowych

mar okna dachowe

Dlaczego tak bardzo potrzebna jest markiza w oknie dachowym?

Zobacz obejrzyj a na pewno przekonasz się do markizy dachowej

 

Markiza do okna dachowego stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Markiza dachowa absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed upałem - przy zaciągniętych markizach dachowych w najcieplejsze, letnie dni temperatura we wnętrzu może być niższa nawet o 6ºC! Markiza do stolarki okiennej dachowej zapewnia również naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem.
Firma Noveo w swojej ofercie posiada:

 • markizy do okien dachowych Fakro AMZ, AMZ NEWLINE, AME, AMB
 • markizy do okien dachowych Velux MHL , MML , MSL
 • markizy do okien dachowych Roto

Dlaczego markiza do okna dachowego?

 • najlepsza ochrona przed uciążliwym upałem,
 • skuteczne zacienienie wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,
 • łatwa i wygodna obsługa - markizą można zasłonić okno na całe lato bez potrzeby codziennego rozwijania i zwijania,
 • ochrona przed promieniami UV,
 • zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel,
 • niska cena w porównaniu do osiągniętego rezultatu.

Zgodnie z normą DIN 5034-1 pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym za pomocą osłon zewnętrznych:

 • markizy
 • rolety zewnętrzne

Fakty - badania potwierdzają że markiza do okna dachowego to idealna ochrona przed promieniowaniem słonecznym
Markiza zewnętrzna do okna dachowego chroni przed upałem do 8 razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca.

markiza slonce

Przepuszczalność energii słonecznej

 • 1- okno bez osłon g = 61% ( 0,61) wg EN 410
 • 2- okno z wewnętrzną roletą zaciemniającą g = 37% (0,37) wg EN 13363-1
 • 3- okno z markizą (w zależności od materiału) g = 4-14% (0,04 − 0,14) wg EN 13363-1
 • Markiza zewnętrzna chroni przed upałem do 8 razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca.

Jaki typ markizy do okien dachowych wybrać?

Markizy zewnętrzne Fakro sterowanie - ręczne

Markizy zewnętrzne Fakro sterowanie - ręczne

 • Markiza AMZ do okien obrotowych FT_, PTP o podwyższonej osi obrotu FYP proSky i uchylno obrotowych FP_, PPP preSelect, 
 • Markiza AMZ NewLine posiada nową kasetę, znacząco poprawiającą estetykę i sztywność markiz,
 • Markiza AME do okien panoramicznych FEP, 
 • Markiza AMB do okien kolankowych B_ _.
AMZfakroModel AMZ Fakro
AMZfakro newlineModel AMZ Fakro NewLine
 

Charakterystyka markizy Fakro AMZ – AMZ NewLine

 • najlepsza ochrona przed uciążliwym upałem (efekt - cena), 
 • skuteczne zacienienie wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,
 • łatwy montaż - markizę montujemy od zewnętrznej części okna dachowego. Montaż może być przeprowadzony od wewnątrz pomieszczenia (wystarczy wykręcić cztery wkręty i ponownie je wkręcić w te same otwory),
 • ochrona przed promieniami UV,
 • zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

Sterowanie

 • markiza AMZ obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka (w komplecie). 

AMZ NewLine posiada nową kasetę, znacząco poprawiającą estetykę markiz – płaska kaseta bardziej komponuje się z wyglądem okna.

Zalety

 • porównując z aktualną markizą AMZ, wersja markizy NewLine posiada skrzynkę wykonaną z aluminium eksturdowanego, co znacząco poprawia sztywność markizy.
 • zmianie uległ również system montażu markiz. Markizy AMZ NewLine montowane są na tulejkach do kaptura, a po montażu wkręty nie są widoczne od zewnętrz.

W ofercie FAKRO dostępne są obie wersje markiz ręcznych. Tkaniny stosowane w markizach AMZ NewLine są analogiczne jak w aktualnych markizach AMZ

Markizy zewnętrzne Fakro sterowanie – elektryczne

mar zew fa

Markiza Fakro elektryczna to idealne połączenie skuteczności ochrony przed nagrzewaniem z komfortem obsługi. Dzięki temu, że markiza fakro absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, znacznie lepiej chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem niż dodatki wewnętrzne. Umożliwia jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Umieszczenie markizy za oknem nie zmniejsza powierzchni przeszklenia okna.
 Sterowanie pilotem lub całkowicie samoczynna, automatyczna obsługa w zależności od poziomu natężenia światła sprawiają, że w każdej chwili można kontrolować nadmierne nasłonecznienie oraz zbyt wysoką temperaturę.
Markiza elektryczna to wyjątkowy komfort. Po zamontowaniu markizy wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie lub na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Możemy ją również zatrzymać w dowolnej pozycji.

Markiza Fakro elektryczna dostępna jest w dwóch wersjach:

 • Markiza Fakro AMZ Z-Wave zasilana 230Vpoprzez zasilacz 12VDC i sterowana za pomocy pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Współpracuje z produktami elektrycznymi FAKRO wyposażonymi w system Z-Wave między innymi okno FTP-V Electro Z-Wave czy roleta ARF Z-Wave. W szczególnych przypadkach markiza może być sterowana przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie.
 • Markiza Fakro AMZ Solar zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana przy pomocy pilota. Markiza może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota), obsługa za pomocą dołączonego w zestawie pilota. Markiza Fakro Solar jest zasilana z pakietu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny. 

markiza amz-z wave i solar

Markizy Fakro elektryczne dostępne są również w wersjach:

 • Markiza AMZ Electro 230** zasilana 230V i sterowana przy pomocy przełącznika naściennego . Do zasilania markizy nie jest wymagany zasilacz
 • Markiza AMZ Electro 12** zasilana 230V poprzez zasilacz 12VDC i sterowana za pomocą przełącznika naściennego. W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie. Do zasilania markizy jest wymagany zasilacz 12VDC.
 • Markiza AMZ Electro Solar** zasilana poprzez panel słoneczny (w zestawie akumulator) i sterowana za pomocą przełącznika naściennego (przełącznik należy dokupić). W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie.
 • Markiza AMZ Bluetooth* zasilana 230V poprzez zasilacz 12VDC i sterowana za pomocą dowolnego urządzenia z Bluetooth (poprzez specjalną aplikację). W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie. Do zasilania markizy jest wymagany zasilacz 12VDC.
 • Markiza dachowa Fakro AMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina rolowana jest na wałku z silnikiem i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym nad oknem. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie napięcie tkaniny pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej odporność na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego, aż do 220km/h.

Dostępne kolory i materiały w markizach dachowych Fakro

Markiza AMZ, AMZ NewLine, AME, AMB występuje w trzech grupach:

 • I grupa - dostępna w 1 kolorze: (materiał z 10 % prześwitem względnym),
 • II grupa - dostępna w 5 kolorach: (materiał z 10 % prześwitem względnym),
 • III grupa - dostępna w 2 kolorach: (materiał z 1% prześwitem względnym).

Efekt prześwitu względnego 10% - markizy z Grupy I i II

przeswit10

Efekt prześwitu względnego 1% - markizy z Grupy III

przeswit1

I GRUPA

1grupa

II GRUPA

 2grupa

III GRUPA

3grupa

Jaka jest w rzeczywistości z markizą w oknie dachowym?

Firma Fakro przeprowadziła badania mające na celu ocenę skuteczności ochrony pomieszczeń przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonano osiem jednakowych pomieszczeń badawczych, które były identycznie eksponowane na działanie promieni słonecznych oraz wyposażone w takie same okna dachowe. Badania wykonano przy zamkniętych oknach, temperaturę mierzono metr nad podłogą w kilku punktach. Na oknach zamontowane były różne dodatki, a wyniki ich badań przedstawione są na wykresie.

markizy w oknie dachowym temperatura

Opierając się na tych badaniach - wnioski są jednoznaczne:
optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza dachowa zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu.

mar dach7Jaki jest prawidłowy montaż markizy do okna dachowego?

Montaż markizy dachowej Fakro AMZ NewLine

Montaż markizy do okna dachowego charakteryzuje się dość łatwą czynnością. Wymaga jednak doświadczenia od osób wykonujących montaż oraz zapoznania się z instrukcją montażu . Konstrukcja okna dachowego pozwala na montaż markiz dachowych dedykowanych wyłącznie do określonego typu okna oraz jego producenta. Firma Noveo montaż markiz do okien dachowych wykonuje rzetelnie według instrukcji montażowej zalecanej przez producenta . Montaż markiz do okien dachowych wykonywany jest wyłącznie przez przeszkolony personel pracowniczy firmy Noveo. Firma Noveo wykonuje montaż rolet dachowych Fakro Velux Roto Okpol

Zapraszamy do salonu ekspozycyjnego NOVEO, gdzie będziemy mogli opracować dla Państwa zamówienie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Markizy Velux Płock Markizy Fakro Płock markizy dachowe montaż w Płocku sterowanie markiz dachowych markizy dachowe Roto markizy dachowe Okpol.

Inspiracje

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.