Rolety SCREEN

fakro

Markizy pionowe FAKRO

Markizy stanowią optymalną ochronę przed uciążliwym nagrzewaniem naszych domów, mieszkań czy miejsc pracy. Z badań, które zostały przeprowadzone wynika, że markizy potrafią uchronić pomieszczenia nawet do 8 razy bardziej skuteczniej niż wszystkie inne rozwiązania zamontowane w wewnątrz pomieszczeń (np. rolety). Dodatkowo pozwalają na równomierny rozkład natężenia światła, poprawiając komfort osób przebywających w pomieszczeniach. Markizy VMZ FAKRO oraz markizorolety VMB FAKRO przeznaczone są do stolarki okiennej pionowej, zastosowania głównie w oknach, drzwiach tarasowych bądź balkonowych. Rodzaj stolarki okiennej wykonanej z PVC, aluminium lub drewna nie ma żadnego znaczenia w zamontowaniu markiz czy markizorolet. Markizy znacznie ograniczają przepływ szkodliwego dla naszego zdrowia UV, zasłonięte markizy chronią również materiały i przedmioty będące w naszych pomieszczeniach przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Jak ochronić wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem – markizy do okien pionowych Fakro

Markiza pionowa Fakro  może być sterowana w jednym z trzech trybów:

 • automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia),
 • półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota),
 • obsługa przy użyciu dołączonego w zestawie pilota.

Markiza pionowa dostępna jest w wersjach:

 • VMZ – ręczna obsługa. Obsługiwana ręcznie lub za pomocą drążka.
 • VMZ Z-Wave –zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 12VDC) i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Współpracuje z produktami elektrycznymi FAKRO wyposażonymi w system Z-Wave jak np. okno FTP-V Electro Z-Wave czy roleta ARF Z-Wave. W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie. Do zasilania markizy jest wymagany zasilacz 12VDC.
 • VMZ Solar zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota. Może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota), obsługa za pomocą dołączonego w zestawie pilota. Markiza Solar jest zasilana z pakietu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny.
 • VMZ Electro 230* zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą przełącznika naściennego (przełącznik należy dokupić). Do zasilania markizy nie jest wymagany zasilacz - markiza może być podpięta pod zasilanie 230V.
 • VMZ Electro 12* zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 12VDC) i sterowana za pomocą przełącznika naściennego (przełącznik należy dokupić). W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie. Do zasilania markizy jest wymagany zasilacz 12VDC.
 • VMZ Electro Solar* zasilana poprzez panel słoneczny (w zestawie akumulator) i sterowana za pomocą przełącznika naściennego (przełącznik należy dokupić). W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie.

* na specjalne zamówienie

markiza vmz 1

markiza vmz

 

Markiza VMZ
obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka (możliwość dokupienia)   

vmz z 1

 

vmz z 2

 

Markiza VMZ Z-Wave
Sterowana pilotem lub przełącznikiem naściennym w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

vmz s 1

vmz s 2

 

 

Markiza VMZ Solar

Budowa i konstrukcja markizy elektrycznej do okien pionowych

budowa markiza elektr

Markiza VMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i mieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie jej napięcie pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej odporność na wiatr i uniemożliwia przedostanie się owadów do wnętrza. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego aż do 220 km/h.

budowa markiza elektr 2

Markiza posiada możliwość zastosowania materiału z pełnym zaciemnieniem.
Markiza elektryczna VMZ Solar - panel solarny z czujnikiem natężenia światła zintegrowany jest z kasetą markizy.

Markizy do okien pionowych VMB

Markiza może być sterowana w trybach:

 • automatyczna obsługa - markizoleta VMB Solar
 • sterowana pilotem lub przełącznikiem naściennym - markizoleta VMB Z-Wave

Markizolety elektryczne dostępne są również w wersjach: 

 • VMB Electro 230 - podłączana do sieci elektrycznej i sterowana przyciskiem naściennym,
 • VMB Electro 12 - podłączana do sieci elektrycznej za pomocą zasilacza 12V i sterowana przyciskiem naściennym,
 • VMB Electro Solar – zasilana panelami solarnymi i sterowana przyciskiem naściennym,
 • VMB Bluetooth - podłączana do sieci elektrycznej za pomocą zasilacza 12V i sterowana telefonem za pomocą specjalnej aplikacji.

 vmb 1vmb 2

 

Markiza VMB Solar
automatyczna obsługa 

vmb 3vmb 4

 

 

Markiza VMB Z-Wave
sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

vmb 5

vmb 6

 

 

Markiza VMB Electro
sterowana za pomocą przełącznika naściennego. Zasilana z sieci elektrycznej 230V.

Markizy Fakro - Szybka i łatwa obsługa

markizy fakro 3

Markiza FAKRO jeszcze do niedawna utożsamiana była z daszkiem lub zadaszeniem nad tarasem albo balkonem. Obecnie markiza stosowana jest coraz powszechniej jako ochrona przeszklonych pomieszczeń przed nagrzewaniem w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się już od wielu lat w oknach dachowych. Obecnie na ryku dostępne są markizy FAKRO do okien pionowych. Markiza montowana na oknach fasadowych ma wiele korzyści, które w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni.

Dostępne kolory w markizach Fakro

Profile markizy i markizolety dostępne są w trzech kolorach (białym, szarym i brązowym). Na życzenie klienta w dowolnym kolorze z palety RAL, do wyboru jest kilkanaście rodzajów materii

markizy fakro okie

 • VMZ, VMB grupa I
  Dostępna w 5 kolorach (materiał z 10% prześwitem względnym)
  kolorki x1
 • VMZ, VMB GRUPA II
  Dostępna w 2 kolorach (materiał z 1% prześwitem względnym)
  kolorki x2

 • VMZ, VMB GRUPA III 
  Dostępna w 10 kolorach (materiał z 6% prześwitem względnym)
  kolorki x3

Jaki montaż markiz Fakro?

W ofercie firmy FAKRO znajduje się zestaw uchwytów montażowych VMX. Pozwala on na montaż markiz przez jedną osobę od wewnątrz pomieszczenia. Zastosowane uchwyty są uniwersalne i pasują do większości okien otwieranych, a dzięki regulowanym szczękom są kompatybilne z większością dostępnych na rynku profili okiennych. Dodatkowo posiadają zabezpieczenia (podkładki tworzywowe) chroniące okno przed zarysowaniem. 

Montaż markiz FAKRO z wykorzystaniem zestawu zaczyna się od osadzenia uchwytów na oknie, następnie posadowieniu kasety markizy na uchwytach. W kolejnym kroku montujemy prowadnice, zdejmujemy uchwyty i dokręcamy kasetę. Szczegóły montażu można zobaczyć na poniższym filmie montażowym:

Montowanie markiz Fakro do okien pionowych to skomplikowana czynność. Wymaga doświadczenia od osób wykonujących montaż jak również wiedzy związanej z budową stolarki. Konstrukcja okna drewnianego czy PVC pozwala na montaż markiz pionowych Fakro w taki sposób aby nie doprowadzić do uszkodzenia termicznego stolarki. Firma Noveo montaż markiz wykonuje profesjonalnie i solidnie z zachowaniem wszystkich standardów dotyczących ścisłych zaleceń dokumentacji technicznej producenta stolarki oraz firmy Fakro. Montaż markiz Fakro wykonywany jest wyłącznie przez przeszkolony personel pracowniczy firmy Noveo. Firma nie stosuje praktyk podwykonawczych z uwagi , na gwarancję jakościową montażu . Nawet markizy najlepszego producenta, ale źle zamontowane nie będą spełniać swojej funkcji, a brak konserwacji i okresowego czyszczenia znacznie przyspieszy zużycie elementów. Inwestując w markizy pionowe należy szczególnie zadbać o fachowy montaż markiz, wykonany wyłącznie przez specjalistów. Ostatecznie koszty okażą się znacznie niższe niż w przypadku poprawy popełnionych w trakcie instalacji błędów. Jest szereg czynników determinujących poprawne działanie markiz. Jej właściwa praca zależy w znacznej mierze od należytego montażu.

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.