Moskitiery

Moskitiery to skuteczna bariera dla niepożądanych owadów.

Moskitiery to produkty przeznaczone do ochrony pomieszczeń przed przedostawaniem się do nich insektów, owadów,  pyłków roślinnych, kurzu oraz innych elementów pochodzących z zewnątrz. Moskitiery wykorzystywane są wszędzie tam gdzie nie chcemy spotkać się z uciążliwymi owadami i gdzie wymagana jest sterylność. To one chronią nasze domy, biura, obiekty gastronomiczne. Moskitiery możemy zainstalować również w jednostkach pływających,  w samochodach turystycznych i przyczepach campingowych.

Montując moskitiery na zewnątrz nie używasz chemii wewnątrz.
Ekologicznie bezpiecznie i estetycznie

moski 1Elementy z których produkowane są moskitiery zapewniają odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, gwarantując odpowiednią trwałość i funkcjonalność. Są to
- elementy konstrukcyjne wykonane z lekkiego i trwałego aluminium, dostępne w okleinach oraz w szerokiej gamie kolorów z palety RAL. Malowane i utwardzane piecowo powłoki lakiernicze nie tracą koloru, nie pękają, nie łuszczą się.
siatki wypełniające wykonane są z włókna szklanego pokrytego warstwą PVC. Aby uniknąć w nich ograniczających przejrzystość połączeń, oczka zgrzane są za pomocą podczerwieni, zapewnia to również niezwykłą trwałość siatki. Odpowiednio małe otwory w siatce moskitiery zatrzymują owady nie utrudniając cyrkulacji powietrza.
- Istnieje możliwość zastosowania w moskitierach otwieranych samozamykaczy w zawiasach, podnoszących komfort użytkowania moskitiery
Najlepsze materiały oraz dokładny montaż moskitiery gwarantują najwyższą jakość, stabilność oraz szczelność wyrobu
Dodać również należy, że zastosowanie moskitiery w żaden sposób nie przeszkadza w pracy rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych. Nie ogranicza również widoczności w świetle okna.

moski 2Moskitiery to produkt do wszystkich typów okien.

Moskitiery z uwagi na swoją konstrukcję, kształt, budowę, system sterowania można podzielić na grupy:

  • moskitiera stała – ramkowa
  • moskitiera otwierana – okienna i drzwiowa
  • moskitiera rolowana – pozioma i pionowa 
  • moskitiera przesuwna
  • moskitiera plisowana
  • moskitiera do okien dachowych
  • moskitiery do nietypowych kształtów okien
  • moskitiera do jednostek pływających, samochodów turystycznych i przyczep campingowych.

Moskitiery stałe - ramkowe okienne i drzwiowe

moskitiery stale

Moskitiery stałe montowane są w prosty sposób do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowaną płetwę, która dodatkowo uszczelnia system, utrudniając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia.
Moskitiera ramkowa doskonale sprawdzi się w oknach, które otwierane
są wyłącznie celu zapewnienia cyrkulacji powietrza.
Zamontowane na początku wiosny doskonale spełnią swoją rolę do późnej jesieni. Po tym okresie należy moskitierę zdjąć, poddać konserwacji i przechować do następnego sezonu.
Dużą zaleta moskitiery ramkowej jest możliwość szybkiego wypięcia i
wpięcia przy pomocy uchwytów obrotowy

mos drzwix

mos drzwix2

 

Moskitiery otwierane - okienne i drzwiowe

Moskitiery otwierane montowane są za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej, a także w uszczelkę szczotkową, która maksymalnie zabezpiecza pomieszczenie przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie w moskitierze samozamykaczy, które automatycznie domykają otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.

W celu poprawienia usztywnienia ramy drzwiowej w moskitierach otwieranych drzwiowych istnieje możliwość zastosowania futryny wykonanej z zamkniętego profilu aluminiowego.

mos rol x1

mos rol x2

Moskitiery rolowane - poziome i pionowe

Moskitiery rolowane występują w wersji poziomej oraz pionowej i stosowane są zarówno do okien, jak również drzwi balkonowych.
Rolowane moskitiery wyposażone są w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety. System tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty i nieczystości z zewnątrz.
Moskitiery rolowane w wersji pionowej stosowane są najczęściej do okien także okien dachowych. Po rozwinięciu siatka moskitiery mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.
Moskitiery rolowane, przesuwne w poziomie stanowią idealne zamknięcie dla okien balkonowych lub tarasowych. Blokowanie moskitiery rolowane przy pomocy taśmy magnetycznej pozwala łatwo i szybko rozwinąć i zwinąć roletę

moskitiera plisowana przesX

Moskitiery plisowane - przesuwane

Moskitiery plisowane to najbardziej ekskluzywny produkt z dostępnych w naszej ofercie moskitier. Oprócz designerskiego wyglądu charakteryzują się przede wszystkim niskoprogową konstrukcją, niwelującą bariery m.in. dla osób starszych i niepełnosprawnych. Konstrukcja skrzydła nie ogranicza widoczności w świetle okna (brak poprzeczki dzielącej skrzydło moskitiery). Moskitiera plisowana prowadzi się lekko i stabilne dzięki unikalnemu systemowi płynnych przesuwów. Moskitiera może być zablokowane w dowolnym miejscu a pakiet całkowicie zsuniętej moskitiery ukryty jest w prowadnicy.
Siatka w moskitierach plisowanych jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, która wytrzyma długie lata bez konieczności demontowania ich na okres zimowy.
Produkt może być zastosowany w oknach, drzwiach, ale także na każdej innej powierzchni do 2,4 m wysokości i 7 m szerokości (np. ogrody zimowe, balkony). Oferowana moskitiera plisowana chroni nie tylko przed uciążliwymi owadami, ale stanowi bardzo ciekawy element dekoracyjny.

moski przesuwna

Moskitiera przesuwna

Przesuwne moskitiery  to wygodny sposób na skuteczną ochronę przed owadami dostającymi się do wnętrz. Konstrukcja moskitiery przesuwnej pozwala na swobodne korzystanie z ich funkcjonalności, nie zabierając przy tym miejsca podczas otwierania i zamykania. Skrzydła moskitiery przesuwnej osadzone są w solidnych, aluminiowych ramach, mocowane we wnęce okiennej lub drzwiowej. Ramka z siatką przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej. Drobna siatka moskitiery przesuwnej  nie tylko skutecznie przepuszcza powietrze i nie zasłania światła, ale również – wraz z ramą w której zostaje umieszczona – stanowi doskonałe uzupełnienie okna bądź drzwi tarasowych.

moskitiery jachtowe

Moskitiery łodziowe

Moskitiery do łodzi i przyczep campingowych to skuteczna ochrona wnętrza jednostek pływających jak również pojazdów turystycznych. Konstrukcja moskitiery pozwala na dopasowanie jej  do wymiaru według indywidualnego  kształtu oraz wymiaru. Dzięki temu znajdujące się na jachcie bądź łodzi zejściówki, luki oraz włazy można skutecznie chronić stosując dedykowany odpowiedni system moskitiery   Nowoczesna technologia oparta na aluminiowych profilach i siatce z włókna szklanego pokrytego PVC sprawia, że moskitiery jachtowe, łodziowe będą spełniać swoją funkcję  przez wiele sezonów bez potrzeby konserwacji.

baner modniewoknie

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.