zaluzja fasadowa S70 4

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe Płock w Noveo. Nowoczesny, ciekawy i niepowtarzalny wygląd fasady.

Żaluzje fasadowe do okien i drzwi to nic innego jak zewnętrzne żaluzje listewkowe

Są idealnie pasujące jako przesłony na okna i przeszklenia w budynkach biurowych czy handlowych. Aluminiowe żaluzje fasadowe zmieniają wygląd fasady, nadając jej ciekawy i nowoczesny charakter. Żaluzje fasadowe Płock – w Noveo.

Funkcjonalność żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe w znaczącym stopniu redukują ciepło słoneczne przedostające się przez przeszklenia do środka. Odpowiednio dobrane lamele w żaluzji fasadowej zapewniają najbardziej wymagającym użytkownikom trwałość i niezawodność przez wiele lat. W naszej ofercie znajdziecie Państwo fasadowe żaluzje szerokościach lameli 50mm,65mm,70mm,90mm

Żaluzje fasadowe Płock w Noveo

Największa zaleta żaluzji fasadowych

Dzięki żaluzjom fasadowym zatrzymanie promieni słonecznych następuje przed szybą, co jest najskuteczniejszą ochroną przed nagrzaniem pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu żaluzji fasadowych następuje zatrzymanie od 60% do 100% promieni słonecznych, co w konsekwencji prowadzi do istotnego ograniczenia konieczności stosowania klimatyzacji oraz ograniczenia zużycia energii.

zaluzja fasadowa
zaluzja fasadowa okno

Kolorystyka żaluzji fasadowych

Lamele jak i osłony żaluzji fasadowych występują w bogatej kolorystyce wg palety RAL co umożliwia dopasowanie żaluzji do istniejącej fasady lub stworzenia ciekawego kontrastu. Kolorystyka żaluzji fasadowych podzielona jest na kolekcję standardową gdzie bez jakichkolwiek dopłat można dostosować kolor żaluzji do własnej elewacji , oraz kolekcja niestandardowa obejmująca kilkadziesiąt kolorów gwarantujących optymalne dostosowanie lameli do niemalże każdego koloru elewacji budynku.

Żaluzja fasadowa typ C szerokość lameli 65mm , 80mm – z podwiniętymi krawędziami (większa sztywność ale większy pakiet po zwinięciu) ,

Żaluzja fasadowa typ C lamele o szerokości 50mm, 80mm bez podwiniętych krawędzi (bardzo elegancka forma, zalecane w żaluzjach do 200cm szerokości i tworzące mniejszy pakiet po zwinięciu- zalecane przy niskich nadprożach)

Żaluzja fasadowa typ Z lamele o kształcie zbliżonym do litery Z o szerokości 90 mm, (największe domknięcie i co za tym idzie zaciemnienie).

Żaluzja fasadowa typ S lamele o kształcie zbliżonym do litery S o szerokości 70 mm, (idealne domknięcie, modernistyczny kształt, elegancki wzór ).

Solidna konstrukcja i wykończenie prowadnic, blach osłonowych i elementów mocujących zapewnia systemowi stabilność i trwałość. Ponadto, wszystkie komponenty wykorzystywane do produkcji systemu charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne.

Montaż żaluzji fasadowych „gdzie i kiedy”

Fasadowe żaluzje charakteryzują się łatwością montażu, lekką konstrukcją i atrakcyjnym wyglądem. Dla potrzeb architektonicznych i funkcjonalnych istnieje możliwość montażu żaluzji fasadowych obok siebie, lub nad i pod sobą oraz ich grupowego sterowania. Montaż żaluzji fasadowych można wykonać przed wykonaniem ocieplenia elewacji oraz po wykonaniu wszystkich prac elewacyjnych. Konstrukcja i budowa pozwala na montaż żaluzji fasadowych do każdej fasady budynku oraz każdego typu budynku. Konstrukcja żaluzji fasadowych pozwala na niemalże nie ograniczone możliwości montażowe.

montaz zaluzji fasadowych

Firma Noveo montaż żaluzji fasadowych wykonuje SZYBKO I PROFESJONALNIE z zachowaniem wszystkich standardów dotyczących ścisłych zaleceń dokumentacji technicznej producenta żaluzji fasadowych. Montaż żaluzji fasadowych wykonywany jest wyłącznie poprzez przeszkolony personel pracowniczy firmy Noveo. Podwykonawstwo nie wchodzi w grę. Bierzemy pełną odpowiedzialność i dajemy gwarancję na wykonaną usługę. Firma Noveo montuje wyłącznie żaluzje fasadowe, które wyposażone są w pełną dokumentację dopuszczającą użytkowania i konserwacji. Firma Noveo wykonuje montaż żaluzji fasadowych Anwis, Selt, Hella, Warema,

Jakie sterowanie do żaluzji fasadowych ?

Sterowanie ręczne żaluzji fasadowych to wyposażenie standardowe. Przy pomocy mechanizmy korbowego żaluzję fasadową można podnosić i opuszczać jak również regulować kąt nachylenia lameli. W konstrukcjach wielkogabarytowych, ze względu na ich masę, niezbędne są silniki elektryczne oraz ich sterowania. Automatyzacja sterowań systemami żaluzji fasadowych pozwala na stosowanie ich w wysokościowcach o nietypowych bryłach. W takich obiektach standardowo wyposaża się systemy sterowań w czujniki pogodowe. W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych żaluzje fasadowe bardziej są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Aby zabezpieczyć żaluzje fasadowe przed uszkodzeniem stosuje się szereg zabezpieczeń takie jak:

Zabezpieczenie żaluzji przed wiatrem – automatyka do żaluzji fasadowych wyposażona w czujnik wiatrowy

Zabezpieczenie pomieszczenia  przed nadmierną temperaturą – automatyka  do żaluzji fasadowych wyposażona w czujnik temperatury wewnątrz pomieszczenia.

zabezpieczenie przed temperatura

Zabezpieczenie budynku przed słońcem – automatyka do żaluzji fasadowych  wyposażona w czujnik natężenia światła

zabezpieczenie przed sloncem

Zabezpieczenie żaluzji  przed śniegiem zalegającym na lamelach – napęd wyposażony w wyłącznik bezpieczeństwa oraz system przeciążeniowy

zabezpieczenie przed sniegiem

Zabezpieczenie żaluzji przed wiatrem – automatyka do żaluzji fasadowych wyposażona w czujnik wiatrowy

zabezpieczenie zaluzji przed wiatrem

Jakie napędy i sterowania do żaluzji fasadowych?

Żaluzje fasadowe z uwagi na konstrukcję dzielimy na:

  • żaluzje fasadowe sterowane ręcznie – mechanizm korbowy
sterowanie zaluzji fasadowych
  • żaluzje fasadowe sterowane elektrycznie – silniki elektryczne 230V. Żaluzje fasadowe sterowane elektrycznie gwarantują idealną kontrolę światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu automatyki Somfy, Elero żaluzje fasadowe można sterować w każdym momencie i z każdego miejsca na ziemi. Żaluzje fasadowe elektrycznie sterowane wyposażone są głównie w specjalistyczne trwałe, cichobieżne napędy Somfy, Elero. Dzięki zastosowaniu automatyki Somfy, Elero, Fibaro, Nice żaluzje fasadowe mogą tworzą idealną formę osłony przeciwsłonecznej która jest integralną częścią domu.

Jaka automatyka do żaluzji fasadowych?

Firma Noveo specjalizuje się i montuje automatykę do żaluzji fasadowych Somfy, Elero, Fibaro, Nice

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu gdzie z pewnością można zobaczyć wszystkie systemy sterowań żaluzji fasadowych. W naturalnej formie można zobaczyć

Automatyka Somfy Automatyka Elero Automatyka Fibaro Serwis żaluzji fasadowych żaluzje fasadowe Płock

Czyszczenie żaluzji fasadowych

Żaluzje zewnętrzne fasadowe z uwagi na prosty kształt i dobrą sztywność lameli myjemy przy pomocy specjalistycznych urządzeń dedykowanych do mycia i konserwacji powierzchni lakierowanych żaluzji fasadowych . Wykorzystywane przez naszą firmę urządzenie czyszczące jest nowoczesnym technologicznie systemem modularnym, przeznaczonym do czyszczenia poziomych żaluzji zewnętrznych. Używając specjalistycznej nakładki wyposażonej w obrotowe szczotki można czyścić żaluzje zewnętrzne o szerokościach  80, 90 mm. Żaluzje mogą być czyszczone na miejscu, w stanie nie zdemontowanym, bezpośrednio na budynku, wraz  z taśmami naciągowymi i prowadzącymi.Zależnie od sposobu czyszczenia, szczotki obrotowe mogą być poruszane od lewej do prawej lub odwrotnie. Przy różniących się szerokościach lameli, możliwe jest zmienianie odległości pomiędzy szczotkami obrotowymi. Czyszczenie może również być optymalizowane przez zastosowanie szczotek odpowiedniej długości włosia.

czyszczenie zaluzji fasadowych

Zalety czyszczenia żaluzji zewnętrznych

  • Czyszczenie żaluzji odbywa się bez użycia środków chemicznych 
  • Proces czyszczenia obejmuje również części składowe żaluzji np.: taśmy podnoszące
  • Nie wymagane jest dodatkowe wycieranie
  • Żaluzje czyszczone są w miejscu ich instalacji
  • Do wykonania usługi potrzebna jest tylko woda wodociągowa oraz zasilanie elektryczne 230V
  • Dzięki oszczędności czasu przy czyszczeniu żaluzji zewnętrznych (w stosunku do mycia ręcznego), zredukowane są koszty wynajęcia podnośnika oraz czas dezorganizacji pracy budynku.
czyszczenie zaluzji przed i po
Żaluzje po i przed usługą czyszczenia

Jaki jest czas realizacji żaluzji ?

Żaluzje fasadowe wykonujemy wyłącznie na indywidualny wymiar . W związku z tym termin realizacji ustalany jest również indywidualnie. Przewidywany termin realizacji od 10 dni roboczych.

Pomiary żaluzji fasadowych wykonujemy bezpłatnie bez jakichkolwiek zobowiązań finansowych.

Cennik żaluzji fasadowych

Ceny żaluzji fasadowych z uwagi na różną konstrukcję, rodzaj sterowania , różną kolorystykę , sposób mocowania bardzo ciężko wycenić jest telefonicznie bądź email. Szanowni klienci aby wycenić właściwie żaluzje fasadowe potrzebne jest spotkanie w siedzibie naszej firmy bądź na budowie gdzie montowane będą żaluzje w celu omówienia wszystkich ważnych szczegółów wpływających znacząco na ceny żaluzji zewnętrznych. Z uwagi na przeróżne rozwiązania konstrukcyjne żaluzji fasadowych zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży gdzie precyzyjnie wykonamy kosztorys korzystając z cennika producenta. Wszystkie ceny które przedstawiamy nie zawierają ukrytych dodatkowych kosztów. Cennik usług dostawy i montażu żaluzji fasadowych, który obowiązuje w naszej firmie zawiera wyłącznie kwoty brutto. Zapraszamy do siedzimy naszej firmy

Żaluzje fasadowe Płock – Noveo

Cenniki żaluzji fasadowych Płock – skontaktuj się lub wypełnij formularz kontaktowy

Nasze realizacje:

Inspiracje dla Ciebie:

Przeprowadź szybką wycenę osłon w Noveo

cyfra 1 na białym tle

Wybierz osłonę dla swojego okna

cyfra 2 na białym tle

Skonfiguruj osłonę według potrzeb

cyfra 3 na białym tle

Złóż zapytanie firmie Noveo

Modnie w oknie – przygotuj projekt online!