Rolety zewnętrzne elewacyjne

rolety elewacyjneRoleta zewnętrzna elewacyjna nazywana również roletą zabezpieczającą to uniwersalny system w obudowie aluminiowej. Głównym elementem rolet zewnętrznych elewacyjnych jest skrzynka, która jest wykonana z blachy aluminiowej zamkniętej z obu stron pokrywami bocznymi wykonanych z aluminium techniką odlewów ciśnieniowych.

Jakie skrzynki w roletach elewacyjnych ?

Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym, dzięki temu roleta zewnętrzna elewacyjna jest rozwiązaniem systemowym, który pozwala na montaż niemal na każdym etapie wykończenia elewacji budynku.

Największą zaletą rolety zewnętrznej elewacyjnej jest to, że możemy montować je do istniejących, wykończonych budynków.  Z uwagi na bardzo dużą wszechstronność montażu rolety elewacyjne często polecane są jako osłona zewnętrzna budynków, w których konstrukcja elewacji nie przewidywała wcześniej rolet elewacyjnych.

Aby zapewnić odpowiednią kolorystykę widoczne skrzynki, prowadnice i pancerze rolet elewacyjnych dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych,
a także w okleinach drewnopodobnych.

Rolety zewnętrzne elewacyjne występują w trzech wariantach konstrukcji skrzynki:

1. roleta zewnętrzna - skrzynka z klapą rewizyjną ściętą pod kątem 45°

skrzynka z klapą rewizyjną ściętą pod kątem 45°
2. roleta elewacyjna ze skrzynka półokrągłą

roleta elewacyjna ze skrzynka półokrągłą
3. Roleta zewnętrzna ze skrzynką owal

Roleta zewnętrzna ze skrzynką owal

Gdzie i jak zamontować można roletę zewnętrzną elewacyjną ?

Rolety zewnętrzne elewacyjne cieszą się od wielu lat dużym zapotrzebowaniem ze względu na prostotę instalacji. Montaż rolet zewnętrznych elewacyjnych można wykonać:

  •  na elewacji budynku - skrzynia i prowadnice rolet montowane są na elewacji budynku, na zewnątrz wnęki okiennej, dzięki czemu nie przesłaniają światła otworu.

Montaż rolet zewnętrznychMontaż rolet zewnętrznych

 

Montaż rolet zewnętrznych na elewacji budynku

  • we wnęce okiennej lub drzwiowej ( bez zabudowy) -  skrzynia i prowadnice osadzane są w świetle otworu okiennego lub drzwiowego, przesłaniając tym samym częściowo górną część okna lub drzwi. Ten sposób montażu rolet elewacyjnych pozwala na estetyczne wkomponowanie prowadnic i skrzynki w otwór okienny lub drzwiowy

 rolety zewnętrzne elewacyjne

rolety zewnętrzne elewacyjne
Montaż rolet elewacyjnych we wnęce okiennej

Jakie sterowanie zastosować do rolet zewnętrznych elewacyjnych?

Trwałe rolety elewacyjne powinny być wyposażone w odpowiedniej jakości systemy sterowania. To od nich zależy bezawaryjna praca.
Dla Klienta najważniejsze jest, aby otwieranie rolet nie sprawiało żadnych kłopotów. Dlatego też systemy sterowania rolet elewacyjnych, niezależnie od rodzaju, muszą charakteryzować się  wysoką jakością i funkcjonalnością.

Rolety elewacyjne można sterować:

  • sterowanie  ręczne roletą - tradycyjne i najbardziej proste rozwiązanie sterowania roletami

sterreczne

  • sterowanie elektryczne rolet elewacyjnych - nowoczesna, praktyczna i bardzo trwała metoda sterowania roletami elewacyjnymi

Rolety zewnętrzne z moskitierą na wymiar

Roleta zewnętrzna z moskitierą rolowaną w obudowie jest funkcjonalnym rozwiązaniem, pozwalającym na połączniu jednocześnie bezpieczeństwa z komfortem użytkowania. Roleta zewnętrzna z moskitierą rolowaną skutecznie chroni wnętrze domu przed owadami.

Rolety zewnętrzne z moskitierą na  wymiar

Rolety zewnętrzne z moskitierą na wymiarRolety zewnętrzne z moskitierą na wymiar

 

Budowa siatki moskitiery wbudowanej w roletę zewnętrzną  wykonana jest z włókna szklanego – materiału doskonale przepuszczającego światło a jednocześnie trwałego. W roletach zewnętrznych z moskitierą wałek moskitiery instalowany jest w skrzynce rolety, stanowiąc integralną część produktu.
Moskitiera z roletą zewnętrzną opuszczana jest ręcznie przy pomocy mechanizmu sprężynowego, który jest zainstalowany w wałku nawojowym moskitiery. Roleta zewnętrzna zintegrowana z moskitierą posiada łatwy system blokowania i odblokowywania siatki.
Roleta zewnętrzna z moskitierą wyposażona jest w prowadnicę z dwoma komorami gdzie niezależnie procuje pancerz rolety i moskitiery.

Jakie zaletę mają rolety zewnętrzne wyposażone w moskitierę rolowaną

  • łatwa i lekka obsługa ręczna mechanizmu sprężynowego moskitiery rolowanej zintegrowanej z roletą zewnętrzną
  • prosty system zatrzaskiwania i odblokowywania siatki moskitiery rolowanej
  • niewidoczna obudowa moskitiery wbudowana w skrzynkę rolety nie zasłaniająca światła w oknie.
  • możliwość jednoczesnego użytkowania rolety zewnętrznej oraz moskitiery.
  • trwałość i niezawodność systemowa rolety wraz moskitierą

„ Dwa w jednym”- rolety zewnętrzne z ekranem przeciwsłonecznym

rolety zewnętrzne z ekranem przeciwsłonecznym

Ochrona przeciwsłoneczna pomieszczenia to jeden z najważniejszych aspektów zapewnienia komfortu cieplnego w budynku. Nowoczesne połączenie jakim jest roleta zewnętrzna i ekran przeciwsłoneczny Soltis zagwarantuje ochronę pomieszczenia zachowując delikatne i optymalne przyciemnienie światła. Integralne połączenie rolety zewnętrznej z osłoną przeciwsłoneczną jaką jest ekran Soltis zapewnia idealną formę regulacji dopływu światła do pomieszczenia. Dowolność wyboru koloru, elementów, ich kształtu i rodzaju pozwoli na samodzielne stworzenie osłony będącej produktem dwa w jednym – osłoną zewnętrzną lub przeciwsłoneczną.

Połączenie rolety zewnętrznej z ekranem przeciwsłonecznym zabezpiecza okno i wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem oraz utratą prywatności.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży gdzie nasi specjaliści optymalnie skonfigurują system rolety zewnętrznej wraz zabezpieczeniem przeciwsłonecznym jakim jest ekran Soltis.

Rolety zewnętrzne z ekranem przeciwsłonecznym Soltis Płock Noveo

 

 

 

Sterowania do rolet zewnętrznych
Jakie napędy i sterowania zastosować do rolet zewnętrznych elewacyjnych

 

 

Sterowania do rolet zewnętrznychSterowania do rolet zewnętrznychSterowania do rolet zewnętrznychSterowania do rolet zewnętrznychSterowania do rolet zewnętrznych

Napędy elektryczne montowane w roletach elewacyjnych umożliwiają podłączenie różnego rodzaju sterowników. Zaczynając od najprostszych sterowników klawiszowych lub kluczowych, aż po wysoko zaawansowane technologicznie systemy sterowania roletami takie jak: Somfy Home Control IO, KNX, EIB, Elero, Fibaro, Nice, BFT zapewniają optymalne rozwiązania sterowania do rolet elewacyjnych. Napędy do rolet zewnętrznych przygotowane są do systemów sterowań wykorzystywanych w instalacjach Inteligentnego Domu  Bardzo bogate  wzornictwo i  kolorystyka pilotów, sterowników wyposażonych w  ekrany ciekłokrystaliczne zapewniają łatwość obsługi i odpowiednią estetykę. Otwartość systemów sterujących umożliwia integrację z innymi urządzeniami budynku np.: oświetleniem, automatyką bram wjazdowych, instalacją alarmową, instalacją grzewczą budynku.

srod1

Dodatkowo i komfortowo
Szczotka samoczyszcząca i taśma wyciszająca w rolecie zewnętrznej elewacyjnej

 


Szczotka czyszcząca

taśma wyciszająca

Dodatkowym elementem rolety zewnętrznej która zapewni jej dużą funkcjonalność oraz wygodę jest szczotka czyszcząca. Jej zadanie to oczyszczanie pancerza z zewnętrznych zabrudzeń, takich jak kurz czy pajęczyny. W efekcie roleta nie wymaga częstego czyszczenia, a jej mechanizm obsługi lepiej jest zabezpieczony. Szczotka czyszcząca schowana jest w skrzyni rolety, przy mechanizmie zwijania. Nie jest widoczna z zewnątrz, jednak pełni funkcję utrzymania pancerza w odpowiednim wyglądzie. Taśma wyciszająca to kolejny dodatkowy elementem poprawiający komfort użytkowania rolety zewnętrznej. Jak sama nazwa wskazuje, taśma wyciszająca ogranicza hałas podczas zwijana lub rozwijania rolety. Ten dodatkowy element zalecany jest szczególnie w przypadku rolet zewnętrznych do okien w sypialni lub dziecięcych pokojach. Taśma znajduje się w tylnej niewidocznej części rolety, która bezpośrednio przylega do okna.

Ekologia i ekonomia w roletach zewnętrznychEkologia i ekonomia w roletach zewnętrznych

Badania potwierdzają, że rolety znacznie poprawiają izolacyjność termiczną. Przy opuszczonym pancerzu rolety zewnętrznej  strata energii cieplnej która przenika przez otwory okienne jest ograniczona o około 37%.
Zastosowanie rolety zewnętrznej pozwala obniżyć zapotrzebowanie na energię co wiąże się z mniejszymi kosztami dla Państwa a także ochroną zasobów naturalnych i mniejszym obciążeniem dla środowiska.

Oferta naszej firmy obejmuje rolety zewnętrzne elewacyjne najlepszych producentów, którzy kładą największy nacisk na jakość wykonania i trwałość konstrukcji. Oferujemy rolety zewnętrzne elewacyjne Anwis, rolety zewnętrzne elewacyjne Krispol. Stosujemy wyłącznie systemy rolet Anwis,  Aluprof,  Alukon, Building Plastics , Heroal. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy  w montażu rolet zewnętrznych elewacyjnych pozwoliło wypracować współpracę tylko z  dostawcami  rolet  najwyższej  jakości.
Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane rolety elewacyjne w 100% zapewniały Państwu komfort użytkowania.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu ekspozycyjnego. Do Państwa dyspozycji największa gama kolorystyczna, najlepsze rozwiązania konstrukcyjne rolet elewacyjnych.
Jesteśmy przekonani, że oferowane  przez firmę Noveo rolety zewnętrzne elewacyjne zagwarantują Państwu pełne zadowolenie . Rolety elewacyjne Anwis Rolety elewacyjne Krispol Rolety zewnętrzne Płock Rolety zabezpieczające Płock

Nasze realizacje

Inspiracje

baner modniewoknie

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.