Rolety naokienne

rolety naokienneRolety zewnętrzne naokienne nakładane na okno (rolety w systemie obudowy PVC) montowane są we wnęce razem z oknem. To system uniwersalny rolet naokiennych, polecany zarówno do montażu w nowobudowanych domach  jak i przy modernizacji budynków już istniejących.

Decyzję o zastosowaniu rolet naokiennych (nadstawnych) w nowym budownictwie  najlepiej podjąć na etapie projektu domu lub ostatecznie w momencie wstawiania stolarki okiennej.
W przypadku modernizacji budynku już istniejącego decyzję należy podjąć na etapie wymiany okien.
Uwzględnienie rolet naokiennych w projekcie wymaga od architekta powiększenia wysokości otworu okiennego o określony wymiar skrzynki.
Zgodnie z własnymi upodobaniami  skrzynkę rolet naokiennych można zabudować na wiele sposobów: zabudowa całkowita, od wewnątrz, z zewnątrz lub bez zabudowy.
Zabudowa całkowita jest rozwiązaniem dającym pełną estetykę architektoniczną (brak ingerencji w wygląd elewacji) oraz najlepsze właściwości termoizolacyjne

Zalety konstrukcyjne rolety naokiennej (nadstawnej)

rolety naokienne

 • różne wielkości skrzynek rolety pozwalające na dopasowanie do różnych wielkości okien i drzwi,
 • skrzynka rolety dostępna w wersji z moskitierą lub bez moskitiery (moskitiera rolowana umieszczona pomiędzy oknem a pancerzem stanowiącym dodatkową ochronę siatki),
 • specjalny profil adaptacyjny umożliwiający montaż rolety naokiennej na każdym oknie PVC, drewnianym oraz aluminiowym,
 • dwustronny profil czołowy z możliwością zastosowania w wariancie pod zabudowę lub bez zabudowy,
 • estetyczna pokrywa rewizyjna z funkcjonalnym zamkiem umieszczona od dołu lub tyłu skrzynki rolety,
 • różne możliwości zabudowy rolety: zabudowa całkowita, od wewnątrz, z zewnątrz, bez zabudowy,
 • dodatkowe wzmocnienia skrzynki rolety zapewniające stabilność przy dużych gabarytach,
 • różne ocieplenia skrzynki rolety pozwalające na optymalne dopasowanie do warunków klimatycznych,
 • komorowa struktura elementów rolety naokiennej zapewniająca odpowiednią sztywność oraz izolację termiczną,
 • produkcja elementów PVC oparta na przyjaznych dla środowiska stabilizatorach bezołowiowych,
 • możliwość sterowania roletą za pomocą napędów elektrycznych lub ręcznych,
 • konstrukcja systemu pozwalająca na wykonywanie zestawów rolet w jednej skrzynce,
 • możliwość montażu rolety w ścianie jedno-, dwu- i trójwarstwowej.

Rolety naokienne – termoizolacja i energooszczędność

Termoizolacja i energooszczędność rolet naokiennych są bardzo ważnym elementem współczesnego budownictwa. Wciąż rosnące koszty energii cieplnej zmuszają inwestorów do poszukiwania produktów budowlanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Rolety naokienne Beclever dzięki komorowej konstrukcji elementów oraz różnym możliwościom zabudowy i ocieplenia skrzynki pozwalają na uzyskanie izolacji termicznej  dopasowanej do potrzeb użytkownika. Parametry termoizolacyjne rolet naokiennych Beclever zostały potwierdzone badaniami prestiżowego instytutu IFT Rosenheim w Niemczech, będącego jedną z najbardziej rygorystycznych jednostek certyfikacyjnych w Europie.

rolety naokienne

Rolety naokienne Beclever – izolacja akustyczna

Rygorystyczne badania i uzyskane certyfikaty Instytutu IFT Rosenheim w Niemczech potwierdzają, że rolety w systemie Beclever CleverBox posiadają wyjątkowe właściwości w zakresie izolacji od zewnętrznych źródeł hałasu. Rolety naokienne CleverBox posiadają bardzo dobry współczynnik izolacji akustycznej który wynosi Rw ≤ 39 dB.

Rolety naokienne Beclever

Rolety naokienne z moskitierąRolety naokienne z moskitierą

Roleta naokienna z moskitierą rolowaną w obudowie jest funkcjonalnym rozwiązaniem, pozwalającym na połączenie jednocześnie bezpieczeństwa z komfortem użytkowania. Roleta naokienna z moskitierą rolowaną skutecznie chroni wnętrze domu przed owadami
Budowa siatki moskitiery wbudowanej w roletę naokienną  wykonana jest z włókna szklanego – materiału doskonale przepuszczającego światło a jednocześnie trwałego. W roletach naokiennych z moskitierą wałek moskitiery instalowany jest w skrzynce rolety, stanowiąc integralną część produktu.
Moskitiera z roletą nadstawną  opuszczana jest ręcznie przy pomocy mechanizmu sprężynowego, który jest zainstalowany w wałku nawojowym moskitiery. Roleta naokienna zintegrowana z moskitierą posiada łatwy system blokowania i odblokowywania siatki.
Roleta Beclever z moskitierą wyposażona jest w prowadnicę PVC z dwoma komorami gdzie niezależnie procuje pancerz rolety i moskitiery.

Jakie zalety mają rolety naokienne Beclever wyposażone w moskitierę

 • łatwa i lekka obsługa ręczna mechanizmu sprężynowego moskitiery rolowanej zintegrowanej z roletą
 • prosty system zatrzaskiwania i odblokowywania siatki moskitiery rolowanej
 • niewidoczna obudowa moskitiery wbudowana w skrzynkę rolety nie zasłaniająca światła okiennego
 • możliwość jednoczesnego użytkowania rolety oraz moskitiery.
 • trwałość i niezawodność systemowa, łatwy serwis

Sterowania do rolet naokiennych
Jakie napędy i sterowania zastosować do rolet naokiennych Beclever

Napędy elektryczne montowane w roletach naokiennych wyposażone są najczęściej w systemy przeciążeniowe oraz detekcji przeszkód gwarantujące bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Napędy elektryczne w roletach naokiennych umożliwiają podłączenie różnego rodzaju sterowników. Zaczynając od najprostszych klawiszowych lub kluczowych, aż po wysoko zaawansowane technologicznie systemy sterowania roletami takie jak: System Tahoma Premium, Elero, Fibaro, Nice, BFT zapewniają optymalne rozwiązania sterowania do rolet naokiennych. Napędy do rolet naokiennych przygotowane są do systemów sterowań wykorzystywanych w systemach Inteligentnego Domu  Bardzo bogate  wzornictwo i  kolorystyka pilotów, sterowników wyposażonych w  ekrany ciekłokrystaliczne zapewniają łatwość obsługi i odpowiednią estetykę. Otwartość systemów sterujących umożliwia integrację z innymi urządzeniami budynku np.: oświetleniem, automatyką bram wjazdowych, instalacją alarmową, instalacją grzewczą budynku.

Rolety naokienne nadstawne - 100% sukces?

Najważniejszą rzeczą w  systemie rolet naokiennych jest ich precyzyjna produkcja  oraz profesjonalny montaż. Połączenie tych dwóch zagadnień pozwala zagwarantować trwałość i funkcjonalność rolet .
Rolety naokienne to integralna część stolarki okiennej, dlatego też niewłaściwy montaż powoduje bardzo poważne w skutkach konsekwencje  związane z termoizolacją budynku.
Dokonując wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na oferowany produkt oraz doświadczenie grupy montażowej.Przed wyborem rolet naokiennych zastanów się „cena nie zawszy czyni cuda”
Firma Noveo z prawdziwą przyjemnością wyjaśni wszystkie szczegóły związane z prawidłowym sposobem montażu rolet naokiennych i zaprezentuje oferowane systemy rolet naokiennych.

Nasze realizacje

Inspiracje

baner modniewoknie

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.