krispol naokienna roleta

Rolety naokienne

Pełna estetyka i funkcjonalność

Do montażu w nowobudowanych domach  jak i przy modernizacji budynków już istniejących

Decyzję o zastosowaniu rolet naokiennych (nadstawnych) w nowym budownictwie  najlepiej podjąć na etapie projektu domu lub ostatecznie w momencie wstawiania stolarki okiennej.

rolety naokienne1

Rolety zewnętrzne naokienne nakładane na okno (rolety w systemie obudowy PVC) montowane są we wnęce razem z oknem. To system uniwersalny rolet naokiennych, polecany zarówno do montażu w nowobudowanych domach  jak i przy modernizacji budynków już istniejących.

W przypadku modernizacji budynku już istniejącego decyzję należy podjąć na etapie wymiany okien. Uwzględnienie rolet naokiennych w projekcie wymaga od architekta powiększenia wysokości otworu okiennego o określony wymiar skrzynki. Zgodnie z własnymi upodobaniami  skrzynkę rolet naokiennych można zabudować na wiele sposobów: zabudowa całkowita, od wewnątrz, z zewnątrz lub bez zabudowy. Zabudowa całkowita jest rozwiązaniem dającym pełną estetykę architektoniczną (brak ingerencji w wygląd elewacji) oraz najlepsze właściwości termoizolacyjne.

rolety naokienne budowa

Rolety naokienne – termoizolacja i energooszczędność

Termoizolacja i energooszczędność rolet naokiennych są bardzo ważnym elementem współczesnego budownictwa. Wciąż rosnące koszty energii cieplnej zmuszają inwestorów do poszukiwania produktów budowlanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Rolety naokienne Beclever dzięki komorowej konstrukcji elementów oraz różnym możliwościom zabudowy i ocieplenia skrzynki pozwalają na uzyskanie izolacji termicznej  dopasowanej do potrzeb użytkownika. Parametry termoizolacyjne rolet naokiennych Beclever zostały potwierdzone badaniami prestiżowego instytutu IFT Rosenheim w Niemczech, będącego jedną z najbardziej rygorystycznych jednostek certyfikacyjnych w Europie.

naokienne3

Rolety naokienne Beclever – izolacja akustyczna

Rygorystyczne badania i uzyskane certyfikaty Instytutu IFT Rosenheim w Niemczech potwierdzają, że rolety w systemie Beclever CleverBox posiadają wyjątkowe właściwości w zakresie izolacji od zewnętrznych źródeł hałasu. Rolety naokienne CleverBox posiadają bardzo dobry współczynnik izolacji akustycznej który wynosi Rw ≤ 39 dB.

naokienne4
rolety naokienne2

Rolety naokienne z moskitierą

Roleta naokienna z moskitierą rolowaną w obudowie jest funkcjonalnym rozwiązaniem, pozwalającym na połączenie jednocześnie bezpieczeństwa z komfortem użytkowania. Roleta naokienna z moskitierą rolowaną skutecznie chroni wnętrze domu przed owadami

Budowa siatki moskitiery wbudowanej w roletę naokienną  wykonana jest z włókna szklanego – materiału doskonale przepuszczającego światło a jednocześnie trwałego. W roletach naokiennych z moskitierą wałek moskitiery instalowany jest w skrzynce rolety, stanowiąc integralną część produktu.

Moskitiera z roletą nadstawną  opuszczana jest ręcznie przy pomocy mechanizmu sprężynowego, który jest zainstalowany w wałku nawojowym moskitiery. Roleta naokienna zintegrowana z moskitierą posiada łatwy system blokowania i odblokowywania siatki.
Roleta Beclever z moskitierą wyposażona jest w prowadnicę PVC z dwoma komorami gdzie niezależnie procuje pancerz rolety i moskitiery.

Sterowania do rolet naokiennych
Jakie napędy i sterowania zastosować do rolet naokiennych Beclever

Napędy elektryczne montowane w roletach naokiennych wyposażone są najczęściej w systemy przeciążeniowe oraz detekcji przeszkód gwarantujące bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Napędy elektryczne w roletach naokiennych umożliwiają podłączenie różnego rodzaju sterowników. Zaczynając od najprostszych klawiszowych lub kluczowych, aż po wysoko zaawansowane technologicznie systemy sterowania roletami takie jak: System Tahoma Premium, Elero, Fibaro, Nice, BFT zapewniają optymalne rozwiązania sterowania do rolet naokiennych.

Napędy do rolet naokiennych przygotowane są do systemów sterowań wykorzystywanych w systemach Inteligentnego Domu  Bardzo bogate  wzornictwo i  kolorystyka pilotów, sterowników wyposażonych w  ekrany ciekłokrystaliczne zapewniają łatwość obsługi i odpowiednią estetykę. Otwartość systemów sterujących umożliwia integrację z innymi urządzeniami budynku np.: oświetleniem, automatyką bram wjazdowych, instalacją alarmową, instalacją grzewczą budynku.

Firma Noveo z prawdziwą przyjemnością wyjaśni wszystkie szczegóły związane z prawidłowym sposobem montażu rolet naokiennych i zaprezentuje oferowane systemy rolet naokiennych.

Inspiracje dla Ciebie:

Nasze realizacje:

Przeprowadź szybką wycenę osłon w Noveo

cyfra 1 na białym tle

Wybierz osłonę dla swojego okna

cyfra 2 na białym tle

Skonfiguruj osłonę według potrzeb

cyfra 3 na białym tle

Złóż zapytanie firmie Noveo

Modnie w oknie – przygotuj projekt online!