Drzwi zewnętrzne drewniane

Jednym z najstarszych surowców służących człowiekowi jako materiał budulcowy i ozdobny jest drewno. Drewno jest materiałem odnawialnym. W Polsce prawidłowa gospodarka leśna ma bardzo długie tradycje. Właściwie prowadzona, od lat zapewnia zastępowalność wycinanym drzewom. Warto podkreślić, że produkcja drzwi drewnianych nie generuje niebezpiecznych czy trudnych do zagospodarowania odpadów, a samo drewno jako naturalny materiał nie sprawia kłopotów w składowaniu i utylizacji.

Drewno posiada ogromną różnorodność struktury i odcieni, co powoduje, że każdy wyrób wykonany z drewna jest – w pewnym sensie – niepowtarzalny. Wyróżnia się indywidualnym klimatem powodującym, że drzwi wykonane z niego są wyjątkowe.

Jakie zalety mają drzwi zewnętrzne drewniane?

  • ciepło i oszczędności – pierwsze najcieplejsze drzwi drewniane zewnętrzne CAL na polskim rynku (termoizolacyjność nawet 0,58 W/m2K), odpowiednie do domów pasywnych, już dziś zapewniają niskie zużycie energii grzewczej, spełniając normy, które będą wymagane prawem w Polsce dopiero w roku 2021;
  • bezpieczeństwo – w ofercie mamy drzwi zewnętrzne drewniane z unikatową, wysoką klasą odporności na włamanie (RC3);
  • poszanowanie środowiska naturalnego – drewno (ten szlachetny, przyjazny i ekologiczny materiał) pozyskujemy wyłącznie z lasów zarządzanych według zasad Dobrej Gospodarki Leśnej;
    niezawodność - kontrola na każdym etapie produkcji zapewnia maksymalną wytrzymałość, a innowacyjne rozwiązania “CAL” w postaci np. termicznej osłony podproża sprawiają, że o drzwiach będą Państwo myśleć wyłącznie z przyjemnością;
  • “skrojenie na miarę” - dzięki nowatorskim rozwiązaniom technologicznym drzwi zewnętrzne drewniane dają możliwość zabudowania niestandardowych otworów, a tym samym stworzenia jedynego w swoim rodzaju indywidualnego dzieła sztuki.
  • futurystyczne rozwiązania technologiczne – systemy drzwiowe do domów inteligentnych (np. biometria, aplikacja na smartfon);
  • piękno – drzwi zewnętrzne drewniane zachwycające wyszukanym wyglądem oraz perfekcją wykonania; pamiętając o tym, że drzwi mają stanowić wizytówkę domu na długie lata przygotowaliśmy szeroką ofertę wzorów odpowiednich zarówno dla wielbicieli klasyki jak też nowoczesnego wykończenia jak stal, lacobel, kwarc czy aluminium.

Każdy wzór drzwi drewniany wybrany przez Państwo będzie tej samej niezmiennej wysokiej jakości i najwyższych standardów produkcji. Wybierzcie produkty najbardziej innowacyjnego producenta w branży, wyznaczającego trendy nowatorstwa i technologii. Rekomendowane przez nas drzwi zewnętrzne Parmax, CAL, Erkado, Barański, Pozbud,Drewlux, Agmar, Stolpaw, Art-Tom. Drzwi zewnętrzne drewniane są użytkowane przez znane osobistości  w Polsce, polecane przez instytuty badawcze, zdobią m.in. bardzo znane obiekty muzealne. Już teraz wybierzcie drzwi drewniane doskonałe, które sprawią Państwu radość i będą powodem do dumy na długie lata.

drzwi zewnętrzne dreDrzwi zewnętrzne CAL z ciepłym progiem

Firma CAL rekomendowana przez firmę Noveo produkuje jedne z najcieplejszych produktów na rynku. Drzwi zewnętrzne CAL wyposażone w innowacyjny wynalazek o nazwie Termiczna Osłona Podproża, który eliminuje mostki termiczne poniżej poziomu posadzki.

Mostki termiczne tworzące się pod drzwiami zewnętrznymi są częstym problemem dla wielu ekip montażowych. Dobrze zabezpieczony próg drzwi zatrzymuje ciepło w przedsionku, dzięki czemu jego ogrzewanie może okazać się niepotrzebne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom montażystów oraz klientów, firma CAL opracowała Termiczną Osłonę Podproża (TOP), która została zgłoszona jako wynalazek nr P402608 do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej - od początku roku 2013 TOP chroniony jest patentem.

Noveo Klamki do drzwi zewnętrznych Płock Drzwi zewnętrzne Płock Drzwi drewniane zewnętrzne Płock Drzwi zewnętrzne Barański Płock Drzwi zewnętrzne Cal Płock Drzwi zewnętrzne montaż Płock .

Drzwi drewniane pasywne

Dom pasywny – standard wznoszenia obiektów budowlanych, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm.

Dlaczego warto montować drzwi pasywne?

Drzwi Pasywne są jednym z istotnych elementów domu pasywnego. Podobnie jak okna muszą spełniać podstawowy warunek: izolacyjność termiczna całych drzwi musi być nie większa niż 0,8 W/m2K.

Otwory okienne, a także drzwiowe to obszary w konstrukcji budynku istotne z punktu widzenia na strat cieplnych. Z tego powodu mają one zasadniczy wpływ na właściwości termoizolacyjne całego budynku. To w tych miejscach najczęściej mogą powstawać mostki termiczne. Dlatego warto zainwestować w drzwi pasywne i nie zaniedbywać podczas budowy tych wyjątkowo ważnych elementów, poprawnie i w odpowiednim czasie przeprowadzając montaż stolarki otworowej zewnętrznej. W przeciwnym wypadku spodziewać się możemy w domu pleśni, nieprzyjemnej woni, a także wysokich kosztów ogrzewania.

Kiedy montować drzwi drewniane pasywne?

Pasywne drzwi zewnętrzne najlepiej jest zamontować po zakończeniu prac mokrych przeprowadzanych wewnątrz budynku (otynkowanie, wykonanie posadzek, suszenie). Zanim rozpoczną się kolejne prace, niezbędne jest dokładne oczyszczenie oraz zagruntowanie muru, na którym planujemy zamontować ościeżnicę. Stosuje się do tego specjalistyczne środki.

Ciepły montaż drzwi zewnętrznych pasywnych

Nawet najlepsze pod względem parametrów technicznych drzwi pasywne nie spełnią swojej funkcji gdy nie zostaną odpowiednio zamontowane. Drzwi zewnętrzne należy zamontować po zakończeniu prac mokrych przeprowadzanych wewnątrz budynku (otynkowanie, wykonanie posadzek, suszenie). Zanim rozpoczną się kolejne prace, niezbędne jest dokładne oczyszczenie oraz zagruntowanie muru, na którym planujemy zamontować ościeżnicę. Stosuje się do tego specjalistyczne środki. Podczas montażu ważne jest aby umieścić drzwi w odpowiedniej przestrzeni termoizolacji budynku dla uniknięcia mostków termicznych. Należy odpowiednio chronić piankę izolacyjną, by nie miała bezpośredniego kontaktu z wodą technologiczną powstałą podczas budowy i wodą powstająca podczas normalnej eksploatacji domu. Od strony mieszkania zabezpieczamy piankę taśmą paroizolacyjną, a od zewnątrz paroprzepuszczalną, żeby umożliwić wypływ wody z murów na zewnątrz. Jeden brzeg taśmy przyklejony jest do muru, zaś drugi bezpośrednio do ościeżnicy. Niemniej istotne jest stworzenie zabezpieczenia pianki przed czynnikami atmosferycznymi, działającymi na zewnątrz budynku (deszcz, śnieg, słońce). W tym przypadku rekomendowanym rozwiązaniem są taśmy paroprzepuszczalne lub rozprężne. By uniknąć powstawania choćby najmniejszych mostków termicznych należy na całym łączeniu zastosować dodatkową termoizolację np. w postaci węgarka styropianowego. Do izolacji progu najlepiej jest użyć taśmy bitumicznej, lub innej taśmy, która nie przepuszcza wody. W ten sposób zamontowane drzwi będą pasywne, tzn. zapobiegną powstawaniu niepożądanych strat ciepła.

Wentylacja w domu pasywny to priorytet

Pasywne drzwi i okna z pewnością pozytywnie wpływają na bilans cieplny całego budynku. Przy ich zastosowaniu niezbędna jednak okazuje się instalacja odpowiedniej wentylacji. Bez niej bardzo szybko zamiast oczekiwanych korzyści może spotkać nas niemiłe rozczarowanie. Wilgotność powietrza na zbyt wysokim poziomie szybko może spowodować pojawienie się w domu grzyba, który wywiera negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto w domu pojawić się może nieprzyjemny zapach, a nadmiar wody w powietrzu może zacząć skraplać na szybach.
Montując w domu pasywne drzwi i okna, zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza jest po prostu niezbędne. Doskonale sprawdza się tu wentylacja z odzyskiem ciepła (rekupacyjna).

Na prawidłowy montaż drzwi składa się nie tylko ich wstawienie i zakotwienie. Niemniej istotna jest hydro- i termoizolacja, a także zapewnienie w całym budynku odpowiedniej wentylacji. Jeśli chcecie Państwo założyć w swoim domu drzwi pasywne – powinniście na równi potraktować wszystkie te trzy czynniki.

Montaż drzwi zewnętrznych pasywnych Płock Noveo

Rekomendowani producenci drzwi zewnętrznych drewnianych przez firmę NOVEO

 

Realizacje

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.