Okna drewniane

Piękno w naturze

ok drew 1Okna drewniane są piękne i bardzo trwałe. Właściwie dobrane materiały i nowoczesny proces produkcji sprawiły, że okna drewniane zyskały jeszcze większą trwałość oraz funkcjonalność. Niezmiennie zachwycają wyglądem i parametrami. Stolarka okienna drewniana idealnie wkomponowuje się do każdej architektury budynku. Zalety okien drewnianych najłatwiej docenić kiedy wymagana jest w budynku niestandardowa konstrukcja, gabaryty oraz kształt  przy zachowaniu  najwyższych parametrów technicznych.

ok drew 2Drewno, z którego produkowane jest okno drewniane poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Usuwane są jego wszelkie wady anatomiczne. Tarcica stosowana do produkcji okien jest odpowiednio suszona. Drewniane okno dodatkowo chronione nowoczesnym lakierem, staje się odporne na czynniki atmosferyczne, nie blaknie i nie łuszczy się.
Pod pięknem okien drewnianych kryją się najwyższej klasy okucia zapewniające niezmienność i komfort działania mechanizmów przez lata. Dzięki nim korzystanie z okna drewnianego jest nawet przy dużych płaszczyznach otwieranych.

ok drew 3Trwałe i mocne okna drewniane

Wielowarstwowe ramy okien drewnianych są sztywniejsze niż te z PVC i pozwalają na konstruowanie większych przeszkleń. Okno drewniane reaguje na zmiany temperatury w minimalnym stopniu, dlatego idealnie nadaje się na konstrukcje dużych przeszkleń od strony południowej. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, przewyższającymi inne znane nam materiały konstrukcyjne. Od wielu lat drewno było stosowane jako podstawowy materiał budowlany, a w tej chwili przechodzi renesans, będąc coraz częściej wykorzystywanym w nowoczesnych technologiach budownictwa.

Piękne okno drewniane traktowane jest jako mebel wkomponowany w projekt.

Okna drewniane starzeją się z klasą

okna drewniane
okna drewniane

 

Współczesne okna drewniane mają wielką trwałość. Po wielu latach wyglądają elegancko i co bardzo istotne dają możliwość powrotu do swojego pierwotnego wyglądu. To bardzo ważne dla przyrody, gdyż nie ma potrzeby zużywać zasobów naturalnych w nadmierny sposób.
Zapraszamy do naszego salonu  aby porównać, dotknąć i przekonać się o wartości okien i drzwi drewnianych. Zaproś naturę do domu i ciesz się nią z bliskimi.

Okna drewniane z uwagi na swoją konstrukcję , zastosowane okucia, grubość profili oraz parametry techniczne oraz termoizolacyjne można podzielić na:

  • Okna drewniane energooszczędne
  • Okna drewniane pasywne

Drewno wykorzystywane do produkcji okien drewnianych to materiał z którego można wydobyć przeróżne kształty. Dzięki tym właściwościom technologicznym obróbki drewna okna drewniane dzielą się na:

Okna drewniane Softline – klasyczny kształt delikatnie zaokrąglony

okna drewniane softline

Okna drewniane Modern – nowoczesny prosty kształt

okna drewniane modern

Okna drewniane Retro - elegancki stylowy kształt

okna drewniane retro

Jak zabezpieczyć okna drewniane?

Od zewnątrz okna drewniane są dodatkowo zabezpieczone przed działaniem wody i słońca. W najbardziej narażonych na działanie natury miejscach stosowane są specjalne aluminiowe okapniki. Oprócz zwiększenia trwałości konstrukcji, dzięki okapnikom możemy oknom drewnianym nadać różny kształt. Do wyboru występują wersje -  łagodny, delikatnie zaokrąglony kształt Softline lub prosty i nowoczesny Modern. Dla klientów najbardziej ceniących sobie klasyczna stylistykę proponujemy okapnik maskowany listwą drewnianą Classic lub na specjalne życzenie również listwami drewnianymi o innych formach i kształtach

ksztalt modern
Kształt modern
ksztalt modern
Kształt Softline
ksztalt modern
Kształt Clasic

Jaki rodzaj drewna zastosować w oknach

Do produkcji okien drewnianych wykorzystywane jest wyłącznie wysokiej klasy drewno selekcjonowane z drzew europejskich oraz egzotycznych.

dabDąb
merantiMeranti Prime Select
sosnaSosna

Odmiany europejskie drewna takie jak dąb, modrzew świerki lub sosna to materiał doskonały do produkcji okien i drzwi drewnianych. Stolarka drewniana wykonana z drewna pochodzenia europejskiego charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Okna z drewna europejskiego, często pozyskiwanego lokalnie, spełniają oczekiwania klientów, którym zależy na produktach wytworzonych z surowców pozyskanych blisko miejsca produkcji.

Egzotyczne gatunki drewna wykorzystywane do produkcji stolarki drewnianej to m.in. meranti prime select,  majau, sapeli,  palapi i matoa. Egzotyczne gatunki drewna posiadają wysoką twardość oraz naturalną odporność na czynniki atmosferyczne. Dzięki tym właściwościom okna drewniane wykonane z drewna egzotyczne zachowują swoją świetność przez wiele lat.

Okna drewniane można wybarwić na wiele kolorów i odcieni zachowując widoczne usłojenie i naturalny wygląd. Okna można również pomalować farbami kryjącymi. Możliwe jest zastosowanie różnych kolorów po wewnętrznej i zewnętrznej stronie okna. Dostępne wybarwienia drewna prezentowane są na www.pozbud.pl i na wzornikach w naszym salonie.

Okna Drewniane Pozbud Okna Drewniane Pasywne Okna drewniane energooszczędne Okna Płock drewniane najlepsze okna drewniane Pozbud okna drewniane Najcieplejsze okna drewniane na rynku Najlepsze okna drewniane Okna do domów pasywnych

Inspiracje

baner modniewoknie

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.