Refleksole

Rolety refleksol zewnętrzne i wewnętrzne  tkaninowe

Nieodłącznym elementem nowoczesnej architektury są szklane fasady aluminiowe i duże przeszklenia okienne. Te elementy architektoniczne budujące szklaną bryłę budynku nie są jednak doskonałe pod względem ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Narażają pomieszczenia na przegrzanie latem a zimą utratę ciepła. Poprzez te zjawiska powodują zwiększenie wydatków na energię – zimą na ogrzewanie, latem na klimatyzację.
Stosując osłony przeciwsłoneczne – REFLEKSOLE możliwe jest znaczące zmniejszenie zużycia energii w budynkach poprzez większą możliwość  zachowania stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu. Architekci wykorzystują te zalety i często stosują refleksole, które stanowią również dodatkowy ozdobny detal w architekturze budynku.
Stosowane w refleksolach tkaniny HIGH-T-TEX, Polyscreen, Screen, Acoustic dzięki swoim właściwościom, gwarantują skuteczną barierę optyczną dla wpadającego do pomieszczenia światła, tłumią kontrasty, dzwięk zachowując dobrą widoczność na zewnątrz, zapewniają komfort przebywania w nasłonecznionym pomieszczeniu
Duży wybór rozwiązań pozwala na dobór odpowiedniej refleksoli do określonego przeznaczenia i miejsca montażu.

W zależności od miejsca refleksole można podzielić na:

Refleksole zewnętrzne - montaż na zewnętrz budynku
refleks zew
Refleksole wewnętrzne - montaż w pomieszczeniu
refleks wew

W zależności od funkcji rolety wewnętrzne Screen można podzielić na:

Wewnętrzne rolety akustyczne Screen

reflek sda

Rolety akustyczne – Screen to osłona, której właściwości technologiczne pozwalają na zastosowanie w teatrach, kościołach, salach koncertowych, salach projektowych, aulach wykładowych, salach konferencyjnych i wszędzie tam gdzie jest konieczna absorbcja dźwięku.
Specjalna technologicznie tkanina rolety akustycznej eliminuje niepożądany pogłos zapewniając optymalną korekcję akustyczną. Tkanina może być montowana zarówno jako rolety zasłaniające powierzchnie szklane okien, ale również jako sufit podwieszany, w formie żagla co zapewnia nieograniczone możliwości projektowe. Kolorystyka tkanin niemalże nieograniczona dając możliwości nie tylko akustyczny, ale również aranżacyjne.

Montaż rolet akustycznych
Z uwagi na technologię wykonania tkanin oraz funkcję tłumienia niepożądanych dźwięków rolety akustyczne montowane są wyłącznie w pomieszczeniach.

Jakie zalety wewnętrznych rolet akustycznych?

  • Likwiduje pogłos w pomieszczeniach
  • Bezpieczna w użytkowaniu posiada wszelkie atesty oraz certyfikaty
  • Trudnozapalna
  • Różnorodność zastosowania systemów sterujących
  • Szerokie zastosowanie - w teatrach, salach kinowych, salach projektowych, audiowizualnych, kościołach
  • Możliwość niekonwencjonalnego montażu
  • Możliwość zastosowania nietypowych kształtów np. żagle

Wewnętrzne rolety medyczne

rolety medyczne
rolety medyczne

 

Rolety medyczne - powstały z myślą o zabezpieczaniu pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem lub jako osłony - parawany w szpitalach, klinikach, przychodniach, sanatoriach, gabinetach kosmetycznych i wszystkich placówkach, gdzie wymagane są atesty higieniczne i antyseptyczne.

Rolety wewnętrzne medyczne produkowane są z materiałów o najwyższych standardach europejskich. Posiadają wszystkie potrzebne atesty higieniczne i deklaracje dopuszczające do użytkowania w budynkach specjalistycznych i budynkach użyteczności publicznej. Różnorodność systemów pozwala na zaprojektowanie rolety, która zagwarantuje bezpieczne i trwałe użytkowanie w pomieszczeniach o specjalistycznym przeznaczeniu.

Refleksole - wewnętrzne rolety termiczne Screen

Rolety wewnętrzne termiczne dedykowane do pomieszczeń przeszklonych, mocno nasłonecznionych takich jak szklane fasady, biura, sale konferencyjne, ogrody zimowe i wszędzie tam gdzie potrzebna jest stabilizacja termicznej pomieszczenia. Srebrzysta powłoka niskoemisyjna, którą obustronnie jest pokryta tkanina rolety termicznej, latem pochłania ciepło chroniąc pomieszczenie przed nagrzaniem, zimą chroni pomieszczenie przed utratą ciepła. Kilkuprocentowy  stopień zaciemnienia tkaniny zapewnia wizyjność na zewnątrz oraz komfort wypoczynku i pracy.

ref term 1
ref term 2

 

Refleksole - zewnętrzne rolety termiczne Screen
Ze względu na montaż na zewnątrz pomieszczeń oraz użycie takich samych rodzajów tkanin, refleksole zewnętrzne nazywane są również markizami fasadowymi pionowymi lub zewnętrznymi roletami tkaninowymi Screen
Z uwagi na kilka rozwiązań konstrukcyjnych refleksole posiadają 4 typy prowadzenia bocznego: linka stalowa, mocny metalowy pręt ze stali nierdzewnej, aluminiowe prowadnice boczne oraz prowadnice boczne wyposażone w zamek tkaniny - ZIP, umożliwiające 100% zacienienie wnętrza oraz zapewniają ochronę tkaniny przed wiatrem.

Jakie typy refleksol zastosować ?
W zależności od uwarunkowań technicznych związanych z parametrami oraz montażem rolety refleksol dostępne są w trzech wariantach:

Roleta REFLEKSOL 76

refleksol76refleksol76 1Refleksol 76 jest to roleta materiałowa służąca do zaciemnienia pomieszczeń. Roleta montowana na zewnątrz wpływa na redukcję ciepła słonecznego, przedostającego się przez okno, co w efekcie umożliwia oszczędność energii potrzebnej na klimatyzowanie pomieszczeń. Zaletą rolety Refleksol są niewielkie wymiary kasety, która osłania tkaninę nadając rolecie estetyczny wygląd.

 

Roleta REFLEKSOL 103

refleksol 103refleksol76 1Refleksol 103 jest roletą materiałową Screen służącą do zaciemniania pomieszczeń, montowaną na zewnątrz lub wewnątrz obiektu. System refleksola 103 zapewnia poprawę warunków temperaturowych wewnątrz obiektu, nie ograniczając tym samym widoku na zewnątrz.
W zależności od uwarunkowań technicznych lub wymagań klienta można zastosować różne rodzaje prowadnic. Prowadnice z odpowiednio dobraną tkaniną typu Black-Out, może całkowicie zaciemnić pomieszczenie (np. sale konferencyjne, teatralne itp.). W tym systemie można również zastosować belki przeciwwietrzne.
Główną zaletą Refleksoli 103 jest łatwy dostęp do wnętrza kasety przez zastosowanie z przodu pokrywy rewizyjnej, co w przyszłości umożliwia modernizację bądź serwis lub wymianę podzespołów. Do systemu 103 stosuje się napęd ręczny lub silnikowy z możliwością dołączenia automatyki pogodowej i grupowego sterowania roletami.

 

 

Roleta REFLEKSOL XXL

refleksolxxlRefleksol XXL jest roletą materiałową służącą do ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ze względu na konstrukcję i  funkcjonalność system Refleksol XXL przeznaczony jest głównie  do stosowania w obiektach przemysłowych. Nie posiada kasety i jest mocowana do ściany lub sufitu za pomocą uchwytu uniwersalnego. System rolety XXL występuje tylko z prowadnicami linkowymi, których napięcie zapewnia specjalny uchwyt pokazany na rysunku. Z punktu widzenia ekonomicznego, zaletą XXL jest możliwość wykonania go w dużych rozmiarach (5m x 5m), co jest bardzo korzystne w przypadku zaciemniania wielkich powierzchni.

 

 

 

 

 

 

Roleta REFLEKSOL 125

refleksol125refleksol125 1Refleksol 125 to system fasadowy służący do zaciemniania pomieszczeń, montowanym na fasadzie budynku. Roleta materiałowa Refleksol 125 zapewnia komfort termiczny wewnątrz obiektu, nie ograniczając tym samym widoczności na zewnątrz. Refleksol 125 charakteryzuje się prostym montażem w oparciu o stalowe liny i specjalne uchwyty montażowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markizoroleta 120

markizoroleta120

Markizoroleta 120 to  system łączącym funkcję rolety oraz markizy. Nowoczesny kwadratowy kształt kasety idealnie wpisuje się w konstrukcję stolarki zewnętrznej. Możliwość sterowania elektrycznego zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Markizoroleta 120 to doskonałe połączenie  estetyki i funkcjonalności.

Markizoroleta 103

markizoroleta103

Markizoroleta model 103 jest systemem łączącym funkcje rolety oraz markizy. Zapewnia możliwość zacienienia powierzchni i obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia. Jako system rolety zabezpiecza przed nasłonecznieniem, a otwarcie części markizowej gwarantuje odpowiedni widok na zewnątrz. Możliwość sterowania elektrycznego zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Markizoroleta 103 to doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności

Montaż rolet Screen Selt montaż refleksol serwis refleksol refleksole-rolety- screen Płock refleksole montaż Markizorolety montaż

baner modniewoknie

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.