Systemy przesuwne

systemy przesuwneDrewniane okna tarasowe – występują w kilku typach konstrukcji i sposobach otwierania. Mają zastosowanie tam gdzie chcemy mieć duże przeszklenia oraz możliwości przynajmniej częściowego połączenia wnętrza domu z tarasem lub ogrodem. Inna ich nazwa to okna przesuwne lub systemy przesuwne. Te wykonane z drewna oraz drewna i aluminium pozwalają na dużą rozpiętość konstrukcji, ze względu na ich dużą sztywność i wytrzymałość. Znaczenie ma również duża odporność drewna na zmiany temperatury, które bywają bardzo duże, szczególnie na południowych elewacjach. Właśnie tam często montowane są okna tarasowe.

systemy rzOkna podnośno-przesuwne (HS) to rodzaj okien tarasowych, w których ruchome skrzydło przesuwa się na szynie i przy otwarciu chowa się w świetle drugiej części okna. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość szerokiego otwarcia okna oraz duża wygoda. Stosując niski próg, podłoga we wnętrzu oraz taras mogą tworzyć niemal jednolitą powierzchnię. Co więcej, dla otwarcia nawet bardzo dużego okna nie potrzeba dużo wolnego miejsca we wnętrzu. W tradycyjnych rozwiązaniach rozwieranych, im większa powierzchnia otwieranego skrzydła, tym dalej od okna trzeba stawiać meble, aby nie przeszkadzały przy otwieraniu. Okna podnośno-przesuwne można stosować w narożnikach budynków i łączyć je w narożniku bez użycia słupka pionowego. To efektowne rozwiązanie tworzy przeszklenie z prawie niewidocznym łączeniem szkła w narożniku budynku (szyba do szyby).
Możliwe jest również takie zaprojektowanie okna, aby jego ramy były w większości schowane w elewacji.

Okna składano-przesuwne (tzw. harmonijkowe, FS) – pozwalają niemal całkowicie otworzyć wnętrze. Konstrukcja pozwala na złożenie całego przeszklenia i zsunięcie go do jednego lub obu brzegów okna. Odpowiednie okucia oraz szyna sprawiają, że przesuwanie i składanie jest bardzo łatwe, a okno pozostaje szczelne po zamknięciu. System ten można łączyć z tradycyjnymi oknami uchylno-rozwieranymi. Okna mogą się składać zarówno na stronę pomieszczenia jak i na zewnątrz. Maksymalna szerokość zestawu składanego do środka to 6,3 m. Zestaw otwierany na zewnątrz może osiągać rozmiary nawet do 4 m wysokości i 1,2 m szerokości jednej części. Można zastosować do 8 skrzydeł (części) w jednej zabudowie.

systemy rz2Okna uchylno-przesuwne (PSK) – możemy je uchylać jak tradycyjne okna oraz otwierać odciągając nieco skrzydło i przesuwając w bok. Wysokiej jakości mechanizm ze sprężyną dba o wygodę. Gdy okno jest zamknięte powierzchnia wszystkich części (skrzydeł) jest w jednej płaszczyźnie. Okna charakteryzują się dobrą szczelnością i stanowią tańszą alternatywę dla okien podnośno-przesuwnych. Nie jest tu jednak dostępny niski próg oraz rozmiary poszczególnych skrzydeł są bardziej ograniczone, zarówno na wysokość jak i szerokość. Maksymalny ciężar skrzydła to 200kg. Okna mogą stanowić dobre rozwiązanie gdy otwieranie tradycyjnych skrzydeł do wnętrza może stanowić problem np. okno kuchenne nad zlewozmywakiem, którego otwarcie mogłaby blokować wylewka kranu lub okna, przy których urządzono miejsce do wypoczynku.

baner modniewoknie

Kontakt z doradcą

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Nasze biuro

Noveo
ul.Synów Pułku 4, 09-410 Płock
E-mail: noveo@noveo.com.pl
E-mail: biuro@noveo.com.plE-mail: rolety@noveo.com.pl

tel.: 24 266 83 03
tel. kom.: 609 550 329

Pracujemy w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Misja Noveo

Skoro człowiek rodzi się i umiera, to jaki sens ma jego życie ?
Życie samo w sobie nie ma żadnego sensu. Sens życiu nadajemy sami.
W jaki sposób ? Wyznaczając sobie cele i je realizując.

Czy celem pracy jest wyłącznie zarabianie pieniędzy ?
Pieniądze nie są celem. Są efektem ubocznym osiągania innych celów.

czytaj dalej >>

2016 © Noveo. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Powielanie tekstów zabronione.